Harmonogram + kilka info

Brydż w Kajaku

Tleń 2020

      

Dzień

godzina rozpoczęcia*

 

aktywność

godzina zakończenia*

miejsce

piątek

     
 

od 14.00

 

przyjazd, zakwaterowanie

18.45

Wasze hotele

 

19.00

 

turniej Toast Powitalny – 20 rozdań

22.00

Przystanek Tleń

 

22.30

 

ognisko/grill

Biała Koszula

      

sobota

     
 

9.00

 

spływ kajakowy (około 12.00 przerwa na smażonego pstrąga)

14.00

Przystań kajakowa

 

15.00

 

turniej Balanga (pierwsza nóżka)

 

Przystanek Tleń

 

17.00

 

przerwa obiadokolacyjna

18.00

Przystanek Tleń

 

18.00

 

turniej Balanga (druga nóżka) łącznie 36 rozdań

22.0

Przystanek Tleń

 

22.30

 

ognisko/grill

Biała Koszula

niedziela

     
 

9.30

 

turniej Rozchodniaczek 20 rozdań

12.45

Przystanek Tleń

 

12.45

 

zakończenie, rozdanie nagród  

13.00

Przystanek Tleń

 

13.00

 

Obiad, pożegnania i  buzi – buzi dla odważnych

 

* Godziny zakończenia danej aktywności są orientacyjne i zależą od czynników wielu, jednak godzina rozpoczęcia zależy w dużej mierze od naszej dyscypliny.

Szczegóły

Piątek

Do naszych hoteli możemy dojeżdżać już od 14, do czego zachęcamy, bo okolice sprzyjają wycieczkom rowerowym i spacerom. Wszystkie turnieje odbywać się będą  w Przystanku Tleń i tu właśnie o 19.00 oficjalnie inaugurujemy nasz wyjazd  turniejem Toast Powitalny.

Żebyśmy mogli rozpocząć go punktualnie  o 19.00 to na kolację proszę zarezerwować sobie więcej czasu na miejscu w hotelu (Przystanek Tleń) lub zjeść po drodze. Restauracja w Przystanku Tleń w weekendy przeżywa nawałnicę turystów i nie ma możliwości rezerwowania stolików, natomiast hotel Biała Koszula nie serwuje kolacji, a  jedynie śniadania.

Po turnieju, około 22, zarówno piątkowy jak i sobotni turniej kończymy zabawą przy grillu. Wynajęliśmy do tego miejsce przy hotelu Biała Koszula. Jest to duży zielony teren z zadaszonym miejscem na grilla. Palenisko zostanie dla nas rozpalone o 22, ale już wcześniej miejsce będzie dostępne dla niebrydżystów.  Na piątkowego grilla proponuję żebyśmy jedzenie przywieźli z domu, zaprowiantowanie sobotniej imprezy zrobimy na miejscu ze wspólnej kasy – kapelusza/świnki, o czym będzie w dalszej części.

Sobota

Dzień rozpoczynamy śniadaniem w Waszych hotelach (wliczone w cenę noclegu),  jedynie goście Tucholanki muszą zorganizować je sobie sami lub wykupić w Przystanku Tleń.

O 9.oo spotkamy się na przystani kajakowej i będziemy razem z kajakami dowiezieni do miejsca wodowania. Około 12 dopłyniemy do restauracji z pysznymi smażonymi pstrągami, gdzie zjemy wczesny obiad. Do mety w Tleniu dopłyniemy  około 14.

Kajakarze zjedzą pstrąga około 12, a kolacja zostanie podana około 17, dlatego proszę zapewnić sobie przekąski o ile ciastka przy brydżu to zbyt mało lub są dla Was zbyt węglowodanowe. Obiadokolację zamówimy do sali brydżowej wcześniej (dużo wcześniej, bo w piątek podczas turnieju) zamawiając dania z karty.

Turniej Balanga (łącznie 36 rozdań) rozpoczynamy o 15.oo. Po rozpoczęciu gramy na pierwszą nóżkę do 17 i jemy obiadokolację, po to, by zagrać na nóżkę drugą.  Godzina zakończenia zależy od naszego tempa, ale szacuję koniec turnieju na 22.30

Po turnieju balujemy przy grillu w Białej Koszuli

Niedziela

Po śniadaniu (w przypadku niektórych  może zbiec się to w czasie z momentem powrotu z grilla) musimy opuścić nasze pokoje, dlatego proszę o wrzucenie rzeczy do aut jeszcze przed rozpoczęciem turnieju o 10.oo

Po turnieju, około 13.30 oficjalne zamknięcie, podsumowanie, nagrodzenie zwycięzców.

Będziemy mieli możliwość zamówienia obiadu w Przystanku Tleń. Chętni zrobią to jeszcze przed rozpoczęciem turnieju, a obiad zostanie podany do sali brydżowej na ustaloną godzinę, szacuję, że będzie to 14.00

Informacje dodatkowe

Rozgrywki: Wszystkie turnieje gramy na maksy. W turniejach zdobywamy pdf’y, których suma wyłoni zwycięzców wyjazdu. Pdf’y naliczamy w następujący sposób: każda z osób w parze ostatniej otrzymuje 2 pdf’y, każda następna wyżej 2 dodatkowe. Za miejsce trzecie dodatkowa premia 1 pdf, za drugie 3, za pierwsze 5. Nagrodą główną będzie mokry prowiant na drogę produkcji lokalnej.

W czasie turniejów dostępna będzie kawa i ciastka (a może Wasze domowe wypieki? Szkoda, że Irka nie ma).

Kibice brydżystów i kajakarzy czas wolny mogą spędzać na wiele sposobów, oprócz tych oczywistych jak rowery czy spacer można skorzystać z plaż nad jeziorami lub z basenu i strefy SPA w hotelu Evita.

Wspólna kasa – osoby grające w brydża do świnki/kapelusza wrzucają 50 zł, kibice 30 zł. Pieniądze przeznaczone będą na opłatę za miejsce grillowe (piątek i sobota), zakupy grillowe na sobotę, kawa i ciastka w trakcie wszystkich rozgrywek, nagrody dla zwycięzców.

Cena za kajaki: 40 zł za osobę w kajaku dwuosobowym, 50 zł za kajak jednoosobowy. Płatne na miejscu.

Dodaj komentarz