Harmonogram 2021

Brydż w Kajaku

Tleń 2021

      

Dzień

godzina rozpoczęcia*

 

aktywność

godzina zakończenia*

miejsce

   Piątek  
 

od 12.00

 

przyjazd, zakwaterowanie

 

Wasze hotele

 

13.00

 

Wycieczka rowerowo-kajakowa

15.00

Start z Przystani

 

17.00

 

turniej Toast Powitalny – 20 rozdań

20.00

Przystanek Tleń

 

20.30

 

ognisko/grill

Biała Koszula

      
   Sobota  
 

9.00

 

spływ kajakowy (około 13.00 smażony pstrąg)

14.00

Przystań kajakowa

 

14.30

 

turniej O uścisk dłoni Roberta (20 rozdań)

17.30

Przystanek Tleń

 

17.30

 

Mała przekąska

17.45

Przystanek Tleń

 

17.45

 

turniej Balanga (20 rozdań)

21.00

Przystanek Tleń

 

21.15

 

ognisko/grill

Biała Koszula

   Niedziela  
 

9.30

 

turniej Rozchodniaczek (20 rozdań)

12.45

Przystanek Tleń

 

12.45

 

zakończenie, rozdanie nagród  

13.00

Przystanek Tleń

 

13.00

 

Obiad, pożegnania i buzi – buzi dla odważnych

 

* Godziny zakończenia danej aktywności są orientacyjne i zależą od czynników wielu, jednak godzina rozpoczęcia zależy w dużej mierze od naszej dyscypliny.

Szczegóły

Piątek

W naszych hotelach możemy meldować się od 14. Zachęcamy jednak do przyjazdu wcześniej, ponieważ o 13.00 dla chętnych Robert poprowadzi 2-godzinną wycieczkę rowerowo-kajakową.

Wszystkie turnieje odbywać się będą w Przystanku Tleń i tu właśnie o 17.00 oficjalnie inaugurujemy nasz wyjazd turniejem Toast Powitalny. Bardzo chcielibyśmy rozpocząć go punktualnie o 17.00, abyśmy na ognisko dotarli najpóźniej o 20.30. Na posiłki w hotelu Przystanek Tleń prosimy zarezerwować sobie więcej czasu lub zjeść po drodze. Restauracja w Przystanku Tleń w weekendy przeżywa nawałnicę turystów i nie ma możliwości rezerwowania stolików, natomiast hotel Biała Koszula nie serwuje kolacji, a jedynie śniadania.

Zarówno piątkowy jak i sobotni turniej kończymy zabawą przy grillu. Wynajęliśmy do tego miejsce przy hotelu Biała Koszula. Jest to duży zielony teren z zadaszonym miejscem na grilla. Palenisko obsługiwane będzie przez pracownika hotelu.  Na piątkowego i sobotniego grilla jedzenie przywozimy z domu (jest lodówka) – o tym szerzej w punkcie Grill poniżej. Piątkowego grilla zaczniemy około 20.15. 

Sobota

Dzień rozpoczynamy śniadaniem w Waszych hotelach (wliczone w cenę noclegu), jedynie goście Tucholanki muszą zorganizować je sobie sami lub wykupić w Przystanku Tleń.

O 9.oo spotkamy się na przystani kajakowej i będziemy razem z kajakami dowiezieni do miejsca wodowania. Uwaga – inna niż w poprzednich latach trasa. Około 13 dopłyniemy do mety i tam zjemy pysznego smażonego pstrąga. Do Tlenia wrócimy około 14. Brydżyści niepłynący  obiad załatwiają we własnym zakresie – pamiętajmy o ścisku w restauracji hotelowej – prosimy więc zarezerwować sobie więcej czasu.

Turnieje rozpoczynamy o 14.30. Pierwszy – O Uścisk Dłoni Roberta – 20 rozdań. Drugi turniej Balanga rozpoczniemy około 17.45 i w zależności od tempa naszej gry zagramy 16-20 rozdań. Pomiędzy turniejami zostanie podany mały poczęstunek (chleb wypiekany na miejscu i wędliny własnej roboty).

Po turnieju (około 21.15) balujemy przy grillu w Białej Koszuli.

Niedziela

Po śniadaniu (w przypadku niektórych może zbiec się to w czasie z momentem powrotu z grilla) musimy opuścić nasze pokoje, dlatego prosimy o wrzucenie rzeczy do aut jeszcze przed rozpoczęciem turnieju, który zaczynamy o 9.30, zagramy 20 rozdań.

Po turnieju, około 13.30 oficjalne zamknięcie, podsumowanie, nagrodzenie zwycięzców.

Informacje dodatkowe

Rozgrywki: Wszystkie mecze turnieje gramy na maksy (jeżeli Turniej Balanga będzie krótszy to zagramy na IMPy). W turniejach zdobywamy PDF’y, których suma wyłoni zwycięzców wyjazdu. PDF’y naliczamy w następujący sposób: każda z osób w parze ostatniej otrzymuje 2 punkty, każda następna wyżej 2 dodatkowe. Za miejsce trzecie dodatkowa premia 1 pdf, za drugie 3, za pierwsze 5. Długa fala liczona będzie indywidualnie, dlatego w trakcie Kongresu Kajakowego 😉 można swingować. Nagrodą główną będzie mokry prowiant na drogę produkcji lokalnej. W czasie turniejów dostępna będzie kawa i ciastka o ile je przywieziemy (a może Wasze domowe wypieki? Szkoda, że Irka nie ma).

Jeżeli pogoda nie dopisze i nie odbędzie się sobotni spływ, to czas ten spędzimy nietypowo – rozegramy turniej w… brydża.

Kibice brydżystów i kajakarzy czas wolny mogą spędzać na wiele sposobów, oprócz tych oczywistych jak rowery czy spacer można skorzystać z plaż nad jeziorami lub z basenu i strefy SPA w hotelu Evita.

Grill – każdy przywozi coś. Ważne, żeby to było coś w ilości rozsądnej – nikt z nas nie musi wyżywić wszystkich innych 😊. W piątek jeszcze przed turniejem zbierzemy produkty na grilla i wstawimy je do lodówki. Przywiezione produkty prosimy podzielić na dwie części i opisać piątek lub sobota. W tym roku będziemy mieli obsługę – kucharza grillującego, który przywiezione przez nas produkty ugrilluje  (zarówno w piątek jak i w sobotę). 

 

Odpłatność

– osoby korzystające z grilla 20 zł (łącznie za dwa dni) – opłata za wynajęcie grilla z obsługą 

– osoby grające w brydża 40 zł – opłata za catering w sobotę, serwis kawowy i herbaciany podczas turniejów, zrzutka na nagrody.

osoby biorące udział w spływie 80 zł za miejsce w kajaku – pstrąg gratis. Uwaga – płatne na miejscu, proszę zabrać gotówkę.ugrilluje

Dodaj komentarz